Vstupem na tyto stránky souhlasíte s využíváním cookies, sloužícím pro autentizaci uživatelů a pro statistiku návštěvnosti.  
Levé tlačítko pro souhlas, pravé pro více informací

 

Obec Nová Ves I

Středočeská obec, okr. Kolín

Hledání

Historie

  2024

11.6. PRÁZDNINY 2024

Prázdninové STŘEDEČNÍ KURZY 3.7. 10.7. 17.7. 31.7. 7.8. 14.8. vždy od 7:30-10:30 a 14:00-17:00 hod. Přijďte tak jak se vám to hodí, ale předem prosím o rezervaci. Tvoření zdar a těším se LB

 

 

8.1.2024

Šťastný nový rok 2024

V tomto týdnu se pomalu rozjíždí pravidelné kurzy keramiky. Tentokráte nám inspirací mohou být již pomalu se blížící Velikonoce. Jinak nechám možnosti otevřené. Tvořit můžete různé druhy nádob, kachle, dekorace, květináče a jiné prvky do zahrad. Můžete mít o výrobku jasnou představu nebo si nechat poradit a inspirovat se. Pomůžu Vám s výběrem vhodných technik a postupů.

cena 100,-/1kg keramické hmoty + výpaly a glazůry

 

2023

1.9.2023

Prázdniny utekly jako voda a v příštím týdnu již zazvoní u dílny první tvořící. Jsem zvědavá jaký ten náš společný 13 rok s hlínou bude. Vidím jak rostete a máte chuť zkoušet nové a nové věci a i když se zrovna nedaří, nevzdáváte to a jdete s pokorou dál a poté když vydržíte, hlína vás odmění, a vy si pyšně nesete své dílo domů, je to odměna. Odměna jak pro vás tak pro mě, mám radost s vámi:-) Pojďme se do toho pustit jako děti, pojďme se spolu ponořit do stavu niterného soustředění, pojďme poznávat, hladit, formovat,objevovat, tvarovat a zkoušet. Buďme sami sobě poutníky, kteří hledají a najdou harmonický tvar, který bude v souladu s naším estetickým či lidským názorem. Ušpiňme si ruce od hlíny, věnujme čas své tvořivosti a hravosti. Práce s hlínou je pomalá, není kam spěchat.........

Přeju vám všem stálým i nově příchozím ať se daří!

Velké poděkování všem ženám, které se podílely ve svém volném čase na tvoření na Mikulášsský trh. Velice si toho vážím. Díky vám se všichni sejdeme 5.12.2023

 

24.8.2023

Prázdninové tvoření ve čtvrtek 24.8.2023 7:30-11:30hod pauza na oběd 14:00-17:00 hod.

Prázdninové tvoření ve čtvrtek 27.7.2023 8:30-11:30hod pauza na oběd 14:00-17:00 hod.

23.6. V tomto týdnu bylo trochu víc napilno, byl poslední tvořivý týden před prázdninami, dodělávalo se co bylo již dlouho započato, glazovalo se, tvořilo se na vánoční trh, děti dostaly vysvědčení. Byl to pohodový předprázdninový týden za který vám všem moc děkuji:-)

Přeji vám všem moji milý, mějte krásnou dovolenou a prázdniny plné odpočinku, sluníčka a pohody. Po prázdninách se budu na vás těšit, jen mi prosím dopředu dejte vědět, tak jako jsme to měly tento rok. Po prázdninách plánuji malinko prospěšných změn o kterých vás budu prostřednictvím stránek informovat.

 

8.březen DEN ŽEN V KERAMICKÉ DÍLNĚ v čase od 8:30-17:00 hodin

Milé dívky, slečny, maminky, tetičky a babičky, máte-li chuť se na chvilku pozastavit, zasnít se, popovídat a vyrobit si cokoliv by vám udělalo radost. Pak věřte, že tento den je právě pro vás šitý jak na míru.

-občerstvení s kávou a čajem

-malý květinový dárek pro každou z vás

-cena dle spotřeby hlíny

Přijďte kdykoliv v uvedeném čase. Předem si místo rezervujte SMS nebo emailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. budu se na vás těšit:-) LB

 

Dílna otevřena,REZERVACE MÍSTA email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,nebo SMS.

2022

Přeji vám všem pohodový vánoční čas, do Nového roku pevné zdraví a v lednu naviděnou. LB

Keramický rok 2022/2023 bude plný malinkých prospěšných změn.

 PONDĚLNÍ DĚTSKÉ KURZY budou probíhat tak trochu jinak než doposud. Přála bych si vnést do dílny více času a poklidu na tvoření.Skupinky max. 10 děti se budou po týdnu střídat v čase od 15:00-17:00hodin. Cena za 2/hod 100,- hlína, glazůry a výpaly v ceně.

 Přihlášky od 1.9.2022 telefonicky, osobně nebo email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  ZAČÍNÁME v pondělí 12.9.2022

 KURZY PRO DOSPĚLÉ: Zůstavají ve stejný den jen čas se malinko změnil. Na kurzy se není třeba přihlašovat. Přijďte vždy, když budete mít chuť tvořit sobě a druhým pro radost.

 Začínáme 1.9.2022 a pozor v novém čase od 14:00-17:00 hodin

STŘEDA  8:30-10:30 hodin  a  ČTVRTEK 14:00-17:00 hodin.    

PRÁZDNINOVÉ  ČTVRTKY V KERAMICKÉ DÍLNĚ 

14.7.   14:OO-18:OO     Vyrábíme na Mikulášský jarmark

21.7.   14:OO-18:OO     Vedený kurz pro děti

28.7.   14:OO -18:OO    Vyrábíme na Mikulášský jarmark

 4.8.   14:OO-18:OO     Vedený kurz pro dospělé

11.8.   14:OO-18:OO     Vyrábíme na Mikulášský jarmark

18.8.   14:OO-18:OO     Vedený kurz pro dospělé

Pro zpříjemnění letních prázdninových dnů, přijměte nabídku letních kurzů v naší keramické dílně.  Pestrá nabídka zahrnuje vedené tématické kurzy jak pro děti tak pro dospělé, začátečníky i pokročilé.

Cena vedeného kurzu 100Kč + hlína /cena za 1kg je 60Kč, v ceně jsou zahrnuty výpaly a glazůry. Délka trvání kurzu jsou 2 hodiny

Tak jako každý rok budeme vyrábět na Mikulášský jarmark. Tvoření je v režii dílny s kávou či čajíkem a sladkým překvapením.

Kapacita je omezená, předem si místo rezervujte na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pohodové letní dny a hodně sluníčka z dílny přeje Lenka Benešová

25.4. Milý příznivci keramické dílny,

po dvou letech omezení, nařízení, zákazu a rozvolňování jsem zpět  v plné síle a navracím, spolu s Vámi, život do naší keramické dílny. I v období, kdy byla dílna zavřená se vyrábělo. Ale u vás doma v prostorech kuchyňských či obývacích. 

Věřím, že tato možná alternativa pro vás byla přínosem jak přečkat dlouhý čas lockdownu a karantén. Pec vypalovala na plné obrátky. Někteří z vás cestu do keramické dílny již nenašli, jiní se vydali svou vlastní cestou, z čehož mám velkou radost a přeji všem, které nechala naše dílna vyrůst tímto směrem, mnoho keramických úspěchů.

Záměrem fungování keramické dílny je udělat si radost, odreagovat se v našem kolektivu, vystoupit z běžného denního shonu, zastavit se, tvořit, sdílet zkušenosti s ostatními a posouvat se. Snažím se, aby naše dílna byla místo, kde si každý najde svou oázu klidu, vypne myšlenky a zapne svou fantazii a kreativitu na plné obrátky. Je tedy čas se k tomuto záměru a především smyslu keramické dílny vrátit a vnést zpět takový život, na který jsem byla zvyklá.

O Velikonocích jsme šli s manželem a vnoučaty na procházku. Vnučka našla větvičku z borovice ve tvaru šipky. Celou cestu nás šipka vedla, doprava, doleva, lipovou álejí, probouzející se přírodou. Měli jsme krásný den. Přeji všem, aby si každý našel také svou pomyslnou šipku, která ho bude vést a provázet na jeho cestě. Třeba Vás zavede právě k nám do dílny. Všichni jste srdečně vítáni.

Zastavte se, přibrzděte, najděte si čas sami na sebe. Zabořte ruce do hlíny a chvilku zapoměňte ne starosti všedních dní. Tvořte pro radost, vždyť na tomto principu byla dílna založena.

Užívejte si krásné jarní dny :-) LB 

2021

22.12. PROVOZ DÍLNY O VÁNOCÍCH od 23.12.-7.1.2022 BUDE DÍLNA UZAVŘENA.

Jaký byl ten letošní rok v dílně ptáte se? Skoro dva roky s covidem nás mnohému naučili. Naučili nás žít ze dne na den, moc neplánovat a radovat se z maličkostí. Žít přítomností tady a teď. Někdy to šlo lépe někdy hůře, ale co bylo v dílně vždy, byla dobrá nálada a chuť tvořit pro sebe a druhým pro radost. Radovala jsem se dětmi nad jejich výrobky a  nestačila jsem se divit jak velkou fantazii ta dětská dušička má. Prožívala jsem s vámi i vy se mnou jak radostné chvíle tak naopak bolestné. Vždy jsem tady byla pro vás a vy pro mě a za to vám moc děkuju. I letos byly vánoční trhy díky nepříznivé pandemické situaci zrušeny. Tak uvidíme co přinese příští rok. Je důležité pozitivně myslet a šířit dobrou náladu, neboť s úsměvem jde všechno lépe! Přeji vám všem pohodový vánoční čas a do nového roku hlavně hodně zdraví vám i vašim rodinám a v lednu naviděnou vaše Lenka

6.9 Dětské pondělní kurzy jsou plně OBSAZENY. V této chvíli se již nelze přihlásit.

30.8.  30.8.-4.9.2021 Dílna otevřena PONDĚLÍ 14:00-18:00 a ČTVRTEK 14:00-18:00. Od pondělí 6.9.2021 běžný provoz dílny  PONDĚLÍ 15:00-18:00/děti/  STŘEDA 9:00-11:00   ČTVRTEK 15:00-18:00

17.5. Dobrá zpráva pro všechny, dílna po dlouhých 5 měsících je OTEVŘENA. Prosím všechny o dodržění platných vládních nařízení. / Potvrzení o očkování, antigení test, respirátor/. Těšim se na vás :-)

10.2. Dílna je pravda od ledná zavřená, ale  neusnula jsem zimním spánkem jak by se mohlo zdát. Jsem v dílně a vy jste tu se mnou sic jen v představách, ale jste tady a já jsem tu pro vás! Nevím, kdy znovu otevřeme a já se zase budu  radovat z vašich výrobků, z každé otevřené pece, prostě se radovat z vaší přítomnosti. Chybíte mi, chybí mi děti, ta jejich jiskra v oku a chuť tvořit a překonávat každou překážku. Od dětí se učim jsou to moji malý/velcí učitelé každý jiný, každý originál. Nevím jak dlouho bude dílna zavřená, ale vím, že musim něco dělat, něco co dává smysl co mě naplňuje! A tak tvořim a otiskuji do hlíny všechny své myšlenkové pochody. Takové maňáskové divadýlko, to je běh na dlouhou trať! /fotogalérie/. Tak kdy jindy než teď. A tak vyrábim maňásky o kterých se mi nikdy ani nezdálo  a jestly ten stav nouzový bude trvat ještě dlouho začnu vyrábět i vás baby, aby mi tady nebylo smutno:-) Těšim se až se děti vráti, že si nějákou tu pohádku zahrajeme a oni se pak s velkou fantazií pustí třeba do výroby toho svého divadla. Mám také  novou formu na truhlíky/50cm/ až se jaro zeptá, pár jsem jich vyrobila, abych do nich před dílnu mohla nasázet macešky/loni už na 8.března/ a je připravena i pro vás.

Těšme se a radujme se z těch každodenních maličkostí. Máme tady krásnou mrazivou tu pravou Ladovskou zimu, vyražte třeba na běžky do luhů, na procházku nebo s dětmi na kopec je to jedna velká nádhera.  Hned ten den bude veselejší. 

Krásný zimní čas vaše Lenka

/kdyby cokoliv volejte SOS hlíny mám dosti/

2020

16.3. Dle nařízení vlády ČR do odvolání Z A V Ř E N O 

Výzva pro všechny švadlenky profesionálky i nás amatérky, pojďte se mnou šít roušky pro své rodiny a okolí:-) Návodů jak si takou roušku ušít je plný internet. Využijme svůj volný čas pro dobrou věc! Doufám, že se vše v dobré obrátí a brzy se uvidíme v naší dílničce. Kdyby přeci jen jste nemohly bez hlíny vydržet, zavolejte nebo napište, pokud budu moci hlínu připravim. Pokud Vám to mysl dovolí, je důležité pozitivně myslet a šířit dobrou náladu, neboť s úsměvem je každý den krásnější! Držte se holky moje Lenka

4.5. Moc Vás všechny zdravím z naší keramické dílny, která se nám v době coronavirové proměnila v dílnu krejčovskou. Stará VERITASKA /šicí stroj/ zažila svůj velký comeback a nezklamala! Tisíceré díky za látky, nitě, gumičky a velkou podporu. Díky Vám z dílny odešlo pěkných pár set roušek. V tu chvíli jsem dělala, co bylo tak potřebné, tak jako plno dalších!

Sluníčko svítí, trh je rouškově nasycen, záhadný virus z Wu-chanu je na ústupu. To jsou hned tři dobré zprávy najednou a já přidávám jako bonus čtvrtou. Od pondělí 11. 5. 2020 bude otevřena dílna, ale tak trochu jinak, než jste byli zvyklí. Pondělní dětské kurzy budou do konce června ZRUŠENY. Mé velké přání je, abychom se s dětmi  po prázdninách všichni  ve zdraví sešli a mohli nadále pokračovat v započaté práci. Pro vás ostatní bude dílna otevřena do konce června v následujícím režimu. Svůj čas v dílně si nejprve objednejte telefonicky na 775 605 370 (kurz  na 2 nebo 4 hodiny). 

 • Maximální počet osob v dílně jsou 3.
 • Každý bude mít dostatečný prostor kolem sebe na tvoření a glazování.
 • Vstup umožněn pouze v rouškách.
 • Vstup po telefonické domluvě (objednání a následné potvrzení termínu). 

 PONDĚLÍ       14:00 - 15:55  a   16:00 - 17:55

 ČTVRTEK       14:00 - 15:55  a   16:00 - 17:55 

Děkuji za pochopení a budu se těšit, že po prázdninách budu moci naplno dílnu otevřít. LB

 •  1.7.Keramická dílna bude o prázdninách ZAVŘENÁ. Krásný dovolenkový čas, hodně sluníčka a odpočinku Vám všem.  / Pro malé keramiky: Kdo bude mít zájem o pondělní kurzy nezapomeňte se co nejdříve přihlásit./
 • Pro ty, kteří budou mít o prázdninách přeci jen dlouhou chvilku, tak každý prázdninový čtvrtek tvoříme od 14:00-18:00 na Vánoční trh. Kdo budete mít chuť přijďte nám pomoci:-)Začíname již zítra 2.7. od 14:00 Téma ,,ANDĚLSKÉ ZVONĚNÍ" /Ručně modelované zvonky ve tvaru anděla bohatě zdobené/ Těšim se na vás LB
 • 31.8. Neuvěřitelné, prázdniny utekly jako voda a naše vánoční čtvrtky splnily svá očekávání! Milé dámy, díky Vám máme připraveno na náš vánoční jarmark, samozřejmě jěště vše dotáhnout a doladit, ale to zvládneme během chodu dílny:-) Děkuji moc, jsem ráda, že vás mám!!!  
 • 31.8.  Dílna otevřena od středy 2.9. od 9:00 - 11:00  ČTVRTEK 3.9. - ZAVŘENO /DOVOLENÁ/. Od 7.9. běžný provoz dílny.
 • Zápis do kurzů bude v pondělí 7.9.2020 od 15:00. Počítám se všemi dětmi co docházely 2019/2020.Máme spoustu nedodělané práce! Těšim se na vás!
 • 9.10.  Od 12.10. bude dílna do odvolání ZAVŘENÁ. Opatrujte se!!!!
 • 3.12. Dílna otevřena od čtvrtka 3.12. Vstup v roušce/respirátoru. Děkujeme za pochopení!
 • prosinec  Radujeme se malinko předčasně, ale i přes krátkou chvilku našeho otevření vypaluji o sto šest. Dokonce přesouváme a posléze rušíme náš milovaný Mikulášský jarmark /i do vsi dorazil moribundus čínský/. Tak vše co jsme přes prázdniny vyrobily je uschováno a připraveno pevně doufám na rok příští.
 • Pevné zdraví vám všem ze srdce přeje LB

 

 

2019

 •  1.3. Jako by se zdálo, že dílna usnula zimním spánkem, ale opak je pravdou. Již od ledna se pečlivě na příchod jara připravujeme. Z dílny už pomalu odchází zajíčci, ovečky, slepičky, květináče, vajíčka různých tvarů a vzorů a mnoho dalšího.
 • 12.5. od 13:00 DEN MATEK téma tvoření ,, DEKORACE DO BYTŮ A ZAHRAD" /k nahlednutí v naší fotogalerie/
 • 30.5. Keramická dílna bude o prázdninách ZAVŘENÁ. Krásný dovolenkový čas, hodně sluníčka a odpočinku Vám všem malým a velkým keramikům. Otevřeno od 2.9.2019.
 • Pro ty, kteří budou mít o prázdninách dlouhou chvilku, tak každý prázdninový čtvrtek tvoříme od 14:00-18:00 na Mikulášský trh. Kdo budete mít chuť přijďte nám pomoci:-)
 • Mikuláššká na návsi 5.12.2019 od 14:00 Mikulášský trh, kolem 16:30 Mikulášská nadílka. Těšíme se na Vás.

 

 2018

 • Žanetce předškolačče pomáháme i nadále. Srdce pro ŽANETKU tak se jmenuje projekt do kterého se zapojila s chutí pomáhat celá dílna, a od jara srdíčkujeme pro dobrou věc. Srdíčka budou k vidění na akcích pořádaných v Nové Vsi I. a v keramické dílně. Koupí přispějete na speciální rehabilitační program v Klimkovicích. Výtěžek bude osobně předán mamince Žanetky koncem letošního roku a o vybrané částce vás budu informovat. Velké poděkování patří Vám všem kdo jste se na výrobě srdíček podíleli. Dílna je tu pro Vás:-)
 • Na Den matek 13.5.2018 již po čtvrté dílna otevřena maminkam. Vyrábíme lapače snů, zahradní keramiku a mnoho dalšího na zkrášlení našich domovů. Měly jsme krásné nedělní odpoledne / k nahlednutí v naší fotogalérii /.
 • Do dílny dochází  na kroužek děti ze Základní školy PROSPERITY v Nové Vsi. 
 • KERAMICKÁ DÍLNA bude o prázdninách ZAVŘENA. Krásný dovolenkový a prázdninový čas, hodně sluníčka a odpočinku Vám všem.
 • Každý prázdninový čtvrtek jsme vyráběli na vánoční trh.
 • MIKULÁŠSKÁ NA NÁVSI 5.12.2018 od 14:00 Mikulášský trh, 16:00 Předání vybrané finanční částky ze sbírky,,Srdce pro ŽANETKU" 16:30 Mikulášská nadílka. Těšíme se na Vás.
 • S velkou radostí oznamuji všem, že byla dílnou a místními hasiči předána finanční částka 16000,- a 6 pytlů plastových víček ze sbírky ,, Srdce pro Žanetku" mamince Žanetky na Mikušském trhu dne 5.12.2018. Částka bude použita na tak potřebné rehabilitace. Všem kdo jste pomohly ze srdce D Ě K U J E M E!
 • Od 21.12.2018 dílna vánočně odpočívá. Otevřeno od 7.1.2019 
 • K 31.12. docházelo do dílny 89 aktivních keramiků a spotřebováno bylo bez mála 2 tuny keramických hmot. 
 • Pohodový vánoční čas, hodně zdraví, štěstí a spokojenosti v roce 2019 Vám všem přeje LB

2017

 • Na Den matek otevřena dílna maminkám. Tvoříme celé nedělní odpoledne. Téma: ,, ZAHRADNÍ  KERAMIKA“ Máme krásný maminkovský den. / k nahlédnutí ve fotogalérii /
 • Vyrábíme keramické magnetky na 260. výročí bitvy u Kolína.
 • Vyrábíme keramické medaile pro děti na ,,Běh krajem bitvy u Kolína".
 • Do dílny dochází na kurz děti ze Základní školy PROSPERITY v Nové Vsi.
 • Celé prazdniny se připravujeme na trh. Každý čtvrtek dochází do dílny skupina nadšených keramiček a tvoříme a tvoříme. Je pravda, že když je venku vedro k padnutí do vánoční atmosféry to má daleko, ale v září máme hotovo.
 • V září je dílna  připravena na plný provoz. 
 • Pondělky patří dětem, tvoříme tématicky. Modelujeme z válečků, vykrajujeme z plátů, objevujeme krásy práce se sklem. Glazůry používáme doplňkově, výrobky zatíráme oxidy kovů. Dětská fantazie je něco naprosto neskutečného!
 • Od první adventní neděle do TŘÍ KRÁLŮ k vidění před OBÚ keramický betlém.
 • 5.12.2017 pořádal OBÚ a keramická dílna Mikulášský trh. Pro děti byly připraveny za básničku MIKULÁŠI, ČERTU a ANDĚLU balíčky. Ke svařáku napekly sladkosti  místní i přespolní keramičky a babičky našich nejmenších. Kdo jste byli a ochutnali dáme mi jistě za pravdu, že vše bylo vynikající. Holky moje moc DĚKUJEME:-) Velké poděkování patří také Vám všem, kteří jste se na přípravě trhu podíleli. Dílna je tu pro vás! / Foto z akce v naší fotogalérii. /
 • Od 22.12.2017 dílna vánočně odpočívá, v plném provozu bude od 8.1.2018. Těším se na Vás!
 • Motto pro rok 2018 ,,TVOŘÍME PRO RADOST"
 • I po celý tento rok jsme sbírali plastová víčka pro Žanetku, kterou postihla dětská mozková obrna. Nasbíráno je neuvěřitelných 153 kg plastových víček a 24 kg zátek od piva. Víčka poskytnou finance na rehabilitaci. Vítězem v množství s 51 kg se stala rodina Belzova a pani Mrázová z Němčic. Novoveští HASIČI nasbírali 34 kg víček a 24 kg zátek. DĚKUJEME !!! Děkujeme i Vám všem, kteří jste víčka nosili po troškách, nasbírali jste 68 kg. Víčka jsou prostřednictvím p. Tomíška z Nové Vsi předána. Sbírka víček na pomoc Žanetce byla ukončena. Pomáhat budeme i nadále.
 •  K 31.12.2017 docházelo do dílny 117 aktivních keramiků.
 • Spoustu dobrých nápadů, hodně zdraví, štěstí a spokojenosti v roce 2018 Vám všem přeje LB

 

2016   

 • Na DEN MATEK dílna otevřena maminkám. Tvoříme celé odpoledne téma ,, ROZKVETLÁ LOUKA"
 • O prázdninách dílna uzavřena. Malujeme, vylepšujeme a hlavně připravujeme místo pro novou, větší, komorovou, předem plnící pec na 200 litrů. Naše stará pec slouží k plné spokojenosti v mateřské školce společně s hrnčířským kruhem.
 • Po dvouměsíční přestávce se dílna v září rozjíždí k plné spokojenosti všech.
 • Od října do dílny dochází na kurz děti ze Základní školy Prosperity.
 • Vyrábíme světélkující anděly na vánoční výstavu.
 • Pec vypaluje na plné obrátky, chystáme andělské předvánoční odpoledne a trh. Na trhu se podílí celá dílna, andělé dostávají konečnou podobu.
 • Od první adventní neděle do TŘÍ KRÁLŮ k vidění před OBÚ keramický betlém.
 • 5.12.2016 se konala ,, VÝSTAVA SVĚTÉLKUJÍCÍCH ANDĚLŮ" k vidění bylo 33 keramických andělů, prohlédnout jste si je mohli v prostorách obecního úřadu. Na MIKULÁŠSKÝ TRH přišel MIKULÁŠ, ČERT A ANDĚL. Děti za básničku dostávaly balíčky. Zahřát jste se mohli svařákem. Děkujeme Vám všem, kteří jste se na této akci podíleli. /foto z akce v naší   fotogalérie /
 • Sbírali jsme plastová víčka. Celkem 109 kg putovalo k malé Žanetce, kterou postihla dětská mozková obrna. Víčka jí poskytnou finance na finančně náročné rehabilitace. Každé víčko jí popostrčí o kousek dál k úspěchu a vysněným krůčkům. DĚKUJEME!
 • Padl rekord, spotřebováno 2402 kg hlíny za rok.
 • Spoustu dobrých nápadů po celý rok 2017 Vám Přeje LB

 

2015

 • Na DEN MATEK dílna otevřena maminkám - tvoříme celé nedělní odpoledne. Máme pěkný maminkovský den!
 • Vyrábíme keramické pamětní magnetky na 258. výročí bitvy u Kolína.
 • O prázdninách pořádáno víkendové Keramické sympozium.
 •  p. Dvorník nám vyrobil dva dřevěné prodejní stánky
 • 13.9.2015 OBÚ a keramická dílna pořádají ,, POSVÍCENSKÝ JARMARK" stánky mají svojí premiéru. K vidění srdce z perníků, levandule či keramiky, keramika, šperky z daleké Kolumbie, háčkované polštářky, levandulové panenky, dětská štěstíčka a mnoho dalšího. Vrchní část Václaváku byla zcela zaplněna. Vám všem kteří jste se na akci podíleli děkujeme:-)
 • V soutěži o ,,NOVOVESKÝ POSVÍCENSKÝ KOLÁČ" se celkem zúčastnilo 14 novoveských hospodyněk. Porota ve složení opravdových gurmánů / p. Konrádová, p. Rejholcová, p. Strnadová, p. Vosecká, p. Dunka/ to neměla vůbec jednoduché. Novoveským koláč vyhrála p. Iveta Bodláková z Nové Vsi. Všem hospodyňkám patří velké poděkování. I návštěvníci jarmarku si nepřišli zkrátka, měli jedinečnou možnost ochutnávky tolika druhů koláčků. / foto z akce v naší fotogalérii/
 • V rámci posvícení otevřena dílna pod širým nebem pro děti. Tvořilo kolem dvaceti dětí.
 • Od první adventní neděle do TŘÍ KRÁLŮ otevřen keramický betlém a nasvícen strom před dílnou.
 • Po celý rok jste nosili pečlivě nashromážděná plastová víčka. Celkem 36 kg putovalo na dobrou věc do Velimi. DĚKUJEME!
 • Vše dobré do nového roku 2016, spoustu dobrých nápadů Vám přeje LB

 

2014 

 • Společnými silami jsme vyrobili betlém. Do výroby betlému se zapojili všichni návštěvníci dílny. Novoveský betlém čítá 40 kusů figurek o velikosti 13cm, 20 ovcí, psa, prase a povedeného velblouda. Postupně každým rokem budeme figurky přidělávat dokud nám to skříňka dovolí. Autoři figurek: V. Šindelářová, B. Řeháková, M. Zemanová, J. Beňová, K. Veitová, A. Kárníková, T. Makulová, K. Endrlová, H. Lee, A. Mašínová, M. Řeháková, R. Keilová, E. Tůmová, A. Pena, N. Keltnerová, I. Kopecká, P. Henkrichová, M. Beránková, J. Hauslerová, P. Punčochářová, K. Levčíková, R. Fišiová, L. Smejkalová, M. Waschingerová, H. Myšková. Děkujeme:-)
 • 27.11.2014 od 16:00 OBÚ a keramická dílna pořádala otevření betlému akce se jmenovala ,, POJĎME VŠICHNI K BETLÉMU". Dřevěná skříňka, kterou nám vyrobil p. Dvorník byla umístěna před keramickou dílnu. Po uvodním slovu pana starosty a vystoupení bratří Literů a tatínka byl betlém otevřen. Betlém byl k vidění do TŘÍ KRÁLŮ. / foto z akce v naší fotogalérii/
 • Poprvé nazdoben bílými děrovanými koulemi strom před dílnou.
 • Pro velký zájem dětí byl provoz dílny rozdělen na děti a dospělí a to k oboustranné spokojenosti.
 • Sbíráme plastová víčka, celkem 25 kg putovalo do Velimi. DĚKUJEME !
 • Spoustu dobrých nápadů po celý nový rok 2015 Vám všem přeje LB

 

2013 

 • Společně vyrábíme 250 ks zvonečků.
 • O prázdninách se pořádalo víkendové keramické sympozium.
 • 24.12.2013 od 16:00 se konalo již po dvacáté zpívání v kostele pod vedením p. Jany Šímové. K této příležitosti dostal každý návštěvník koncertu zvoneček, na který po poslední koledě zazvonil. 
 • Hezký nový rok 2014 Vám všem přeje LB

 

2012 

 • Vyhlášena soutěž ,,ZAHRADNÍ KERAMIKA‘‘
 • Vyrobeny poháry na oblíbené Novoveské cvrnkání kuliček.
 • V září pořádáme Posvícenský jarmark s výstavou zahradní keramiky. Na jarmark napekly posvícenské koláčky místní hospodyňky. Výstava probíhala v zasedací místnosti obecního úřadu. Výrobky jsou rozděleny do kategorií: děti a dospělí. V kategorii dětí vyhráli Adam Pena, Natálka Vokřálová a Jan Beňo. V kategorii dospělých Marcela Kratochvílová, Marie Kopáčková a Radka Fišiová. Hlasovalo 210 návštěvníků. / foto z akce najdete v naší fotogalérii/
 • O prázdninách pořádáno víkendové Keramické sympozium.
 • Do dílny začali dojíždět děti i dospělí z okolí.
 • I nadále dochází na kurz děti z MŠ.
 • Po náročném předvánočním maratonu dílna vánočně odpočívá, spotřebováno 1616 kg hlíny.
 • Hezký celý nový rok 2013 Vám všem LB

 

2011

 • 3.1. Zahájen provoz dílny. Otevřeno tři dny v týdnu. Celkem 8 hodin za týden.
 • První tvořící byla paní Liduška a vyráběla pěkného kocoura a zatřen byl oxidem kobaltu. Na první výrobky se zkrátka nezapomíná.
 • Vyhlášena soutěž o návrh a realizaci znaku obce Nová Ves I. Z 10 návrhů vyhrává znak propojující Novoveský kostel s Ohradskou kapličkou. Autorkou je Adélka Čiháková z Kouřimi, která návrh realizovala v dílně. Znak je k vidění na obecním úřadu.
 • Každé pondělí docházela skupinka dětí MŠ na kurz.
 • Pec vypalovala na plné obrátky, do pece jsem nakládala skoro každý den, před Vánocemi a Velikonocemi i o víkendu. Dílna praskala ve švech.
 • Z výrobků tohoto roku vznikl kalendář KERAMICKÉ DÍLNY na rok 2012. Kalendář k vidění v dílně.
 • Za první rok provozu se spotřebovalo neuvěřitelných 1540 kg hlíny.

 

2010     

 • Pro velký zájem o prázdninách zahájen zkušební provoz keramické dílny.
 • Kurzy každé úterý 15.00-18.00 hod. Dílna se pomalu začala plnit (viz fotogalerie).
 • Pec vypalovala na plné obrátky. Z dílny se koulely koule jedna za druhou.

 

2009        

 • Vybudování keramické dílny v přízemí obecního úřadu.
 • Zázemí pro volnočasové aktivity občanů v Nové Vsi“. Tento projekt byl spolufinancován Evropskou unií z evropských fondů pro regionální rozvoj.
 • Dílna je plně vybavena (vypalovací pec na 100 l a dva hrnčířské kruhy)
 • Dílnu využívá místní Mateřská školka pod vedením paní ředitelky Motyčkové.